21/11/21
Bezy
Witajcie kochani dzisiaj moj przepis na bezy. Więc do dzieła.
Potrzebować bedziemy:
5 białek
szklanka cukru
cukier waniliowy
łyżka soku z cytryny lub ostu
Baiałka oddzielam od żółtek i ubijam na sztywną pianę. Dodaje cukier i cukier waniliowy nadal ubijając. Na koniec dodaje łyżkę soku z cytryny(jak nie ma cytryny można dodać octu, ja jednak wolę cytrynę). Ubijam na sztywną pianę. Gdy piana jest sztywna przekładam do rękawka i formuje bezy.
Piekę je w nagrzanym piekarniku do 120 stopni C około 30 minut.
Życzę smacznego i do następnego wpisu.
Subskrybuj:
Komentarze do posta (Atom)
Pomyśl o naszych małych przyjaciołach
Nie stresuj zwierząt Witam kochani po długiej przerwie. Dawno mnie tu nie bylo ,ale jakoś nie miałam inspiracji , zeby cokolwiek pisać. ...


Brak komentarzy:
Prześlij komentarz